Miraç Kandili Sözleri ve Mesajları

Miraç Kandili Sözleri ve Mesajları
Yazar: EAGS
Tarih: 7 Ocak 2017
Kategori: Dini Sözler
Paylaş:

Miraç Kandili Sözleri ve Mesajlarını bu sitede bulabilirsiniz. Sms olarak veya Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya ağlarında paylaşabilirsiniz. Kandil geceleri mübarek gecelerdir ve ne kadar insanların kalbini kazanırsak bu geceler de bir o kadar daha sevabı artmaktadır. Bazen davranışlarımızın ve konuşmalarımızın yetmediği yerde sözler devreye girer. En anlamlı güzel sözleri bulup sevdiklerinizi gönderip en azından onları unutmadığınızı kanaat etmiş olursunuz. Biz insanlar,  sevgi gördükçe filizlenen canlılarız. Ne kadar bize sevgi verilirse karşımızdakilere değer fazla olur. İslam dinimiz de bu tür etkinlikler Allah’a daha yakın olmamızı ve sevdiğimiz insanları daha iyi anlamamıza yarar.

Miraç Kandili Recep Ayının 27. gecesi kutlanır. Peygamber Efendimiz bu gecede Allah’ın huzuruna çıkarılmıştır. Bu gece de günde  5 vakit namaz farz kılınmıştır. Bu nedenle namaza mü’minim miracı denilmiştir.

Aklınıza gelebilecek Miraç Kandili Mesajları veya Miraç Kandili Sözlerini  sitemizin yorum kısmına ekleyebilirsiniz. Eklenen yorumlar uygun görüldükten sonra sayfaya eklenecektir.


En Güzel Miraç Kandili Sözleri ve Mesajları

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun…


Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun…


Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. HAYIRLI KANDİLLER…


Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.


Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle Kandilinizi kutlarım.


Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç Kandilin mübarek olsun.


Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, âminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun.


Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun.


Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren Miraç Kandilinin büyüsüne kapılmanız dileğiyIe. Nice Kandiller…


Yükü sevgi özü saygı gücü barış süsü hoşgörü olan mübarek miraç kandilini kutlarım Allah’a emanet olun.