Bursaspor Sözleri – Bursaspor Besteleri

Bursaspor Sözleri – Bursaspor Besteleri
Yazar: EAGS
Tarih: 16 Eylül 2018
Paylaş:

Bursaspor güzel anlamlı sözleri, tezahüratları ve besteleri web sitemizde bulunmaktadır. Facebook, twitter vb. sosyal medyaların da veya sms olarak da paylaşabilirsiniz. Türkiye Süper Lig 5 büyüklerinden biri olan Bursaspor ile alakalı sözleri bu sayfada bulabilirsiniz.

Bursaspor Tarihi

Bursaspor, kuruluş tarihi 1 Haziran 1963 tarihinde kurulmuştur.  Pınarspor, Akınspor, İstiklal,  Çelikspor, Acar İdman Yurdu gibi takımlar birleşerek yeşil beyazlı takımı kurulmuştur. Logosun da  bulunan yıldızlar ise bu birleşmiş takımları temsil etmektedir.

Bursaspor’un  İlk Şampiyonluğu

2009 – 2010 senesi büyük bir çekişmeli sezon sonunda şampiyon olmayı bildi. 26 yıl sonra Trabzonspor’dan sonra Anadolu’dan çıkan ilk şampiyon oldu. Taraftarları kendisine iyicene bağlamış bulunmaktadır.

Günümüzde ise lig içerisinde 4 büyükler arasında yer alan Bursaspor; etkileyici, zorlayıcı ve unutulmaz taraftarlarıyla uzun zaman ligde kendisinden söz ettirecektir.

 

Aklınıza gelebilecek Bursaspor marşları, tezahüratları, sözleri veya bestelerini sitemizin yorum kısmına ekleyebilirsiniz. Eklenen yorumlar uygun görüldükten sonra sayfaya eklenecektir.

 • İki şehirdik şimdi tek olduk,
  tek ses, tek nefes, tek yürek olduk.
  Alem alkış tutsun dostluğumuza…
  Ankara Bursa omuz omuza,
  Ankara Bursa omuz omuza…
 • Benim sevgim gerçek sevgi kimseye benzemez Bursaspor Uğruna Gideriz Her yere..
 • Teksaslılar seninle yaşar sensiz hayatın Bursa ne Anlamı var İyi Günde Kötü Günde Seninleyiz Biz Ölene kadar.
 • Ne Cimbombom Ne Kanarya Nede Karga Teksasıyla Timsağıyla Bu Alemin Kralı Her zaman Bursa.
 • Rengindir bizi yaşatan, sevgindir ayakta tutan, eğer sonunda, ölmek varsa yolunda Canım Feda Bursaspor’a..
 • Şampiyonluk hasretiyle her gün çileler çektik, geceleri uyumayıp sabahlar ettik uçurumlardan düşmeden tut elimizi Haydi şanlı Bursasporum mutlu et bizleri..
 • YEŞİLİYLE BEYAZIYLA,SEN BİZİM NEŞEMİZSİN,İYİ GÜNÜNDE ,KÖTÜ GÜNÜNDE YEŞİL ,BEYAZ RENK GÖNLÜMÜZDE SEN BAŞARDIN , BİZ COŞTUK HEP İLERİYE KOŞTUK
  SAHALARDA TRİBÜNDE,GÖNLÜMÜZ HEP SENİNLE,YAŞA BURSASPOR SEN ÇOK YAŞA,SEYİRCİNLE GİR YARIŞA,SIRALA GOLLERİ COŞTUR BİZİ
 • Şampiyonluk hasretiyle her gün çileler çektik, geceleri uyumayıp sabahlar ettik uçurumlardan düşmeden tut elimizi Haydi şanlı Bursasporum mutlu et bizleri..
 • Hayallerimiz gerçek bir gün gerçek olacak, bursaspor bayrağı boğazda sallanacak yer yerinden oynayacak.